Biznesowe wzory podziękowań dla sponsorów

Podziękowania są nieodłącznym elementem w życiu wszystkich ludzi. Dziękować należy w wielu sytuacjach, ponieważ jest to sygnał, że doceniamy to, co otrzymaliśmy. Dziękujemy za pomoc, poradę itp. Jednakże dziękowanie wbrew pozorom wcale nie jest łatwym zadanie. Zwłaszcza wtedy, gdy podziękować musimy sponsorom. Słowa, które wygłosimy, czy też wpiszemy do odpowiedniej karty powinny być stosownie dobrane. Wiele osób ma niestety z tym problem, szczególnie wtedy, gdy chcemy, aby wszystko było idealnie. Na szczęście wówczas skorzystać można z gotowych wzorów podziękowań dla sponsorów. Takie szablony znaleźć można np. w Internecie, gdzie bez wątpienia jest ich największa baza.

W takich właśnie podziękowaniach znaleźć powinna się przede wszystkim informacja za co konkretnie dziękujemy, np. za wsparcie finansowe budowy boiska dla dzieci, pomoc przy organizowaniu warsztatów plastycznych dla młodzieży, podziękowania za zaopatrywanie w niezbędne środki czystości dom dziecka itp. Ważne, aby w podziękowaniach znalazła się informacja o ofiarowanej pomocy. Warto zaznaczyć również, co takie wsparcie oznaczało, np. możliwość rozwoju dla studentów.

Podziękowania powinny być odpowiednio przygotowane. Można je wysłać do sponsora listownie. Taki gest z pewnością będzie znaczący. Jednakże nie warto wybierać pierwszy gotowych podziękowań, na które się natkniemy. Koniecznie trzeba je dokładnie przeczytać i oczywiście dopasować do naszej sytuacji. Pamiętajmy przy tym, że od tego, co znajdzie się w takich podziękowaniach zależeć może, czy po raz kolejny otrzymamy wsparcie od tego właśnie sponsora.

Podziękowania muszą być odpowiednio zaadresowane – do prezesa, kierownika itp. W dalszej części podziękowań należy umieścić informację o tym, jakie znaczenie miała pomoc, np. „Pragniemy podziękować za udzieloną nam dotację. Dzięki niej możliwe było przeprowadzenie remontu i zmodernizowanie naszego oddziału ratunkowego”. Sponsora warto również zaprosić, aby osobiście zobaczył, jakie korzyści przyniosło udzielone przez niego wsparcie. Na zakończenie można dodać informację, kto dołącza się do podziękowań, np.: Do podziękowań dołączają się wszyscy nasi podopieczni oraz ich rodzice.

Podziękowania są bardzo ważne, dziękujemy nauczycielom, przyjaciołom, a także wielu innym osobom.