Wiersze z podziękowaniami dla rodziców i chrzestnych

Niezależnie od tego ile mamy lat, każdego dnia staramy się wyrażać wdzięczność swoim rodzicom poprzez pomaganie im i wspieranie ich w różnych życiowych sytuacjach. Jest to swego rodzaju podziękowanie za trud jaki włożyli bądź też nadal wkładają w wychowanie swoich dzieci. Jednakże w życiu nadarzają się okazje, kiedy możemy, a nawet powinnyśmy uroczyście podziękować swoim rodzicom za wszystko co dla nas zrobili. Mowa tutaj o przyjęcie weselnym, podczas którego zwykło się dziękować rodzicom, a także rodzicom chrzestnym.

Oczywiście w dniu ślubu każdy chce jak najpiękniej podziękować swoim ukochanym rodzicom. Na taką szczególną chwilę można zatem przygotować wyjątkowe podziękowania, na przykład w formie wiersza. Z pewnością będą one zaskoczeniem dla rodziców. W podziękowaniach chcemy wyrazić swoją wdzięczność za miłość, opiekę i trud, jaki został włożony w wychowanie. Należy również okazać przy tym szacunek rodzicom oraz rodzicom chrzestnym. Wspomniany wiersz może być znanym utworem bądź też napisanym specjalnie na tę wyjątkową okazję.

Innym rozwiązaniem może być skorzystanie z gotowych wzorów podziękowań, np. „Drodzy Rodzice, dziękujemy za trud i wysiłek włożony w nasze wychowanie, za cierpliwość i dobre serce. Wierzymy, że ten dzień będzie najpiękniejszym w naszym życiu, początkiem nowej drogi. To dzięki Wam możemy się nim cieszyć. Chcielibyśmy wyrazić to z całego serca: dziękujemy!”, „To jedna z najważniejszych chwil w naszym życiu. Spędzamy ją z najbliższymi dla nas osobami, czyli z Wami kochani rodzice. Zawsze byliście przy nas, zawsze nas kochaliście. W tym dniu dziękujemy Wam za to że jesteście z nami. Za to, że zawsze nas wspieraliście. Za to, że zawsze obok nas byliście. Dziękujemy Wam za Waszą miłość i wiarę w nasze możliwości”.

Takie podziękowania warto wpisać np. do pamiątkowej karty lub do albumu ze zdjęciami z dzieciństwa. Będzie to trwała pamiątka, do której po kilka latach można powrócić. Taki sposób dziękowania będzie bardzo miłym gestem.

Choć dziękowanie nie dla wszystkich jest łatwe, to należy to czynić nawet codziennie. Wyrażaniu wdzięczności sprzyja wiele okazji, np. dzień Pierwszej Komunii Świętej, kiedy to zwykło się dziękować księżom oraz katechetom za przygotowanie do tego szczególnego dnia.