Teksty podziękowań ślubnych dla gości

Dzień ślubu jest bardzo ważny dla Młodej Pary. Wówczas zwykło organizować się przyjęcie weselne dla rodziny, przyjaciół i znajomych. Młodzi małżonkowie obdarowywani są również wtedy licznymi prezentami. Jednakże należy pamiętać o podziękowaniach dla gości zarówno za otrzymane podarunki, jaki i za samo przybycie na uroczystość zaślubin i na wesele. Podziękować można na różne sposoby. W polskiej kulturze najczęściej Młoda Para wręcza gościom ciasto, do którego dołączone są krótkie podziękowania, np. w formie wierszowanej: “Za życzenia, za przybycie, od Nas dla Was te Słodycze!” Inna ciekawa propozycja: “Młoda Para dziś świętuje i słodkościami Wam dziękuje”, “Młoda Para miłym gościom serdecznie dziękuje i na koniec wspólnej zabawy weselne ciasto ofiaruje”. Do takich podziękowań zwykle dołącza się również datę oraz imiona młodych małżonków.

Tekst podziękowań można wymyślić samodzielnie, jednakże w natłoku licznych przedślubnych przygotowań może zabraknąć przyszłym małżonkom na to czasu. Na szczęście wiele tego rodzaju tekstów znaleźć można np. w Internecie. Pomocą służą również firmy trudniące się przygotowywaniem specjalnych kart z podziękowaniami, które można kilka dni po weselu wysłać wszystkim uczestnikom przyjęcia za pośrednictwem poczty. Taki gest z pewnością zostanie przez większość osób doceniony, a już z pewnością miło odebrany. Dlatego też warto zadać sobie nieco trudu i przygotować takie wyjątkowe podziękowania dla gości. Dołączone one mogą być do różnych drobnych podarunków. Coraz częściej takimi prezentami są woreczki z migdałami, które symbolizują nieustającą miłość.

Pomysłów na sposób podziękowania jest naprawdę wiele, podobnie jak tekstów podziękowań dla gości ślubnych. Z pewnością przyszli nowożeńcy wybiorą coś odpowiedniego z rozlicznych propozycji. Warto zaznaczyć, że wręczania upominków na podziękowania dla gości weselnych nie jest koniecznością, gdyż w polskiej tradycji zwyczaj ten dotychczas nie wpisał się na stałe, ponadto jest to dodatkowy wydatek dla Młodej Pary i jej rodziców. Jednakże warto podziękować gościom po prostu miłymi słowami, gdyż ten gest będzie najbardziej znaczącym.