Podziękowania dla przyjaciela

Przyjaciel jest osobą, na którą zawsze można liczyć. Wspiera nas w różnych sytuacjach, pomaga. Przyjacielem może być mąż, żona, chłopak, dziewczyna, matka lub ojciec. Nie ma to jednak większego znaczenia, najważniejsze, abyśmy mieli w trudnych momentach kogo liczyć, a w chwilach radości z kim się cieszyć. Nie zapominajmy przy tym, że przyjacielowi również należy podziękować za to, że jest oparciem, służy pomocą, a także za to, że po prostu jest.

Jak dziękować przyjaciołom? Dla niektórych jest to zadanie łatwe, dla innych znacznie trudniejsze. Kiedy nie wiemy, jak podziękować bliskiej nam osobie, można skorzystać z gotowych wzorów podziękowań, które z pewnością wyrażą to, co chcemy przekazać przyjacielowi. Podziękowania mogą mieć formę wierszyka. Oczywiście można skorzystać z gotowych szablonów, należy jednak mieć świadomość, że najpiękniejsze słowa płyną prosto z serca. Takie szczere słowa można „wpleść” pomiędzy gotowy już wzór, który znaleźliśmy i wówczas uzyskamy unikatowy tekst, który z pewnością na długi czas pozostanie w pamięci naszego przyjaciela. Podziękować można również krótko, ale przekazując to, co najważniejsze: “Za to że jesteś, za to kim jesteś. Za przyjaźń. Dziękuję”.

Do podziękowań dla przyjaciół dołączyć można również rymowane wierszyki, które dawniej zwykło się wpisywać do pamiętników naszych kolegów i koleżanek. Z pewnością przywiodą one na myśl lata szkolne, a także wywołają uśmiech na twarzy przyjaciela. “Na dole jabłka, na górze wiśnie. Niech nasza przyjaźń nigdy nie pryśnie!”. „Nie ten, kto z Tobą tańczy, nie ten, kto się z Tobą śmieje. Lecz ten, co z Tobą płacze, jest Twoim przyjacielem!”. „Szczęście to śpiew i muzyka. Szczęście to uśmiech, który rozwesela. Szczęście to mieć przyjaciela”. „Przyjaźń to piękny kwiat, przyjaźń otacza świat, przyjaźń osusza łzy, przyjaźń to ja i Ty”.

Choć dziękowanie nie jest łatwe, warto to czynić, aby bliska nam osoba wiedziała, jak wiele znaczy to, że przy nas jest zarówno w chwilach smutku, jak i radości. Wyrażajmy zatem wdzięczność przyjaciołom, a także dziękujmy sympatiom za to, że są naszym oparciem. To niewielki gest, który jednak bardzo wiele oznacza.