Podziękowania dla szefa

Według stereotypów szef jest osobą odbieraną negatywnie. Postać ta u wielu ludzi łączy się z wyobrażeniem osoby, która „czepia się” drobiazgów, nieustannie kontroluje, a już na pewno nie jest pomocna, ponadto szefa bardzo trudno zadowolić i sprostać jego wymaganiom. Jednakże ten stereotyp należałoby obalić, a to dlatego, że szef wcale nie musi być taki, jak zostało to opisane. Często bowiem zdarza się, ze szef wstawia się za swoim pracownikiem, jest dla niego wsparciem, służy radą. W tych sytuacjach, a także wielu innych należy podziękować takiej osobie.

Oczywiście takie podziękowania powinny być stosowne. Należy zaznaczyć, że wiele zależy od tego, jakie relacje łączą nas z pracodawcą. Nie zmienia to jednak faktu, że podziękowania się należą. Sytuacjami, kiedy warto podziękować jest na przykład otrzymanie awansu czy też podwyżki lub premii. Wówczas dobrze byłoby zaznaczyć, że dziękujemy nie tylko za pieniądze, ale w szczególności za to, że zostaliśmy docenieni i dostrzeżono nasze poświęcenie dla pracy. Taki gest bez wątpienia zostanie odebrany jako miły i sympatyczny, co więcej, szef z pewnością uzna, że podjął słuszną decyzję i nagrodzona została osoba z dużą kulturą osobistą i dobrych manierach. W ten sposób podziękować można przy dowolnej okazji, jeśli jednak taka się nie nadarzy, wtedy to warto udać się bezpośrednio do szefa.

Odwracając jednak sytuację, podziękowania również należą się pracownikom za ciężką pracę, czy to fizyczną czy też umysłową, która wykonywana jest każdego dnia. Jeśli szef podziękuje osobom zatrudnionym w swojej firmie, wówczas tacy pracownicy również poczują się docenieni, dowartościowani, a także zostaną zmotywowani do dalszego wykonywania swojej pracy tak, aby przynosiła jak najlepsze efekty.

Słowo dziękuję w wielu sytuacjach bardzo wiele znaczy, dziękować powinno się zatem zawsze, kiedy uznamy, że należy to zrobić. Podziękować można nie tylko szefowi, pracownikom, ale można także złożyć wyrazy wdzięczności sponsorom. Jeśli nie wiemy jak to zrobić, wówczas skorzystać można z gotowych wzorów podziękowań, które dostępne są na przykład w Internecie.