Drobne prezenty na podziękowania

Dziękowanie jest bardzo ważne. Dziękujemy rodzicom, sympatiom, przyjaciołom, szefom, nauczycielom, a także zwykło się dziękować gościom weselnym. Okazji do wyrażania wdzięczności jest jak widać wiele, podobnie jak sposobów na podziękowanie.

Oczywiście wiele znaczą słowa, dlatego też można skorzystać z gotowych wzorów podziękowań – za życzenia, pomoc, wsparcie itp. Do takich słów wyrażających wdzięczność dołączyć można prezent. Tutaj panuje ogromna różnorodność. Najczęściej wręczamy słodkości, zwykle są to efektownie zapakowane czekoladki. Oczywiście to bardzo miły podarunek.

Jest wiele powodów i okazji, podczas których dziękujemy. Jedną z nich jest przyjęcie weselne, wówczas nowożeńcy dziękują swoim rodzicom za trud włożony w wychowanie, miłość, opiekę, wsparcie, a także pomoc w przygotowaniu przyjęcia. Wręcza się również rodzicom piękne bukiety kwiatów, kosze z prezentami. Jeśli budżet Młodej Pary na to pozwoli, wówczas można rodzicom podarować kosztowniejsze prezenty, np. wakacje w egzotycznym kraju, weekend w SPA. Jednakże rodzice na pewno ucieszą się z każdego nawet najdrobniejszego upominku, najważniejszy bowiem jest fakt, że doceniamy to, co dla nas zrobili i poświęcili. Dlatego też słowa podziękowania będą najcenniejszymi.

Prezenty na podziękowania wręcza się również weselnym gościom. Symbolicznie nowożeńcy dziękują na życzenia, prezenty, a także samą obecność na uroczystości zaślubin i przyjęciu weselnym. Takim drobnym upominkiem może być kawałek ciasta oraz tortu weselnego, a także słodkie migdały estetycznie zapakowane (symbolizują nieprzemijającą miłość). Zwykle wręczą się pięć migdałów, oznaczają one pięć życzeń – zdrowia, szczęścia, pomyślności, miłości oraz długiego życia. Do takiego podarunku warto dołączyć karteczkę z podziękowaniami.

Innym upominkiem mogą być aniołki, breloczki do kluczy, świeczki itp. Wręczanie takich drobnych podarunków weselnym gościom zyskuje coraz większą popularność również w Polsce. To miły gest, który z pewnością zyska w oczach obdarowanych uczestników uroczystości zaślubin i przyjęcia weselnego. Najlepszą okazją na wręczenie prezentów w ramach podziękowania jest chwila, kiedy goście opuszczają już zabawę weselną i żegnają się z Młodą Parą.